Son Haberler:

  Galataport'ta yıkın tamamlanmak üzere

  Galataport kapsamında Salıpazarı Kruvaziyer limanı projesinde eski binaların yıkım işlemi büyük ölçüde tamamlandı.

  Çalışmalar sırasında Karaköy yolcu salonun yıkılması kamuoyunda tepkilere neden olurken inşaatı yapan firma, salonun yeniden yapılacağını açıklamıştı. Bölgede şu ana kadar sadece yıkılan eski yolcu salonunu sağında ve solunda kalan iki tarihi bina ile, İstanbul modern müzesinin hizmet verdiği 4 nolu antrepo ayakta kaldı. Projeye göre 3 yıl içinde tamamlanması planlanan çalışmalarda yolcuların geliş, gidiş yapacağı alanların eskisinin iki katı büyüklüğünde olması, Tophane bölgesine büyük bir meydan yapılması planlanıyor.

  YENİ BİNA DÜNYA STANDARTLARINDA İNŞA EDİLECEK

  Salıpazarı Liman İşletmeciliği ve Yatırımları A.Ş. ile İstanbul Modern Sanat Vakfı arasında yapılan anlaşmaya göre, dünya standartlarında bir tasarımla hayata geçirilecek yeni bina, müzenin kurucu sponsoru Eczacıbaşı Holding ve Doğuş Grubu-Bilgili Holding'in ortaklaşa katkısıyla yapılacak. Mevcut binasından çok daha geniş bir alanda ve uluslararası standartlarda hizmet verecek yeni müzenin, 2019 yılında açılacak.

  DEV YOLCU GEMİLERİNİ AĞIRLAMASI PLANLANIYOR

  Çalışmaların tamamlanmasını ardından yeni inşa edilecek kruvaziyer gemilere yönelik terminal eskisinin iki katından daha büyük olacak. Terminal yer altına alınacak. Proje tamamlandığında İstanbul limanına 6 binden daha fazla yolcu kapasiteli dev yolcu gemileri yanaşabilecek. 

  29-06-2017 13:29 tarihinde yüklendi.