Son Haberler:

  SETUR Finike Marina'ya İmar Cezası Uygulandı

  Finike Belediye Başkanı Kaan Osman Sarıoğlu, etrafında çevrili tel örgülerin kaldırılmasına yönelik istekleri dikkate almayan Setur Marina'yı mühürlediklerini ve imar cezası uyguladıklarını söyledi.

  Finike Belediye Başkanı Kaan Osman Sarıoğlu, ilçede devam eden yatırımlar ve projelere ilişkin basın toplantısı düzenledi. Finike'de yat turizmine yönelik 20 yıldır hizmet veren ve yaklaşık 50 bin metrekarelik kullanım alanı olan Finike Setur Marina'ya, tel örgülerle çevrili olan alandan vatandaşın faydalanmadığını ve belediyenin taleplerini yerine getirmediği gerekçesiyle mühürlediklerini belirten Sarıoğlu, istedikleri şartları yerine getirmeyen marina yetkililerine 'Çık' uyarısında bulunduklarını söyledi.

  'MÜHÜRLEDİK, İMAR CEZASI UYGULADIK'

  Firma yetkilileriyle son 1 yıldır farklı zamanlarda görüşmeler yaptıklarını aktaran Sarıoğlu, "Belediye olarak isteğimiz zemin iyileştirilmesi, marinayı çevreleyen tellerin kaldırılması ve idari binaların kaldırılarak arkaya taşınması ve o kapalı alanın halka açılması, vatandaşın deniz kenarına giderek çay kahve içme, gezinti yapma hakkına sahip olmasını belirten Sarıoğlu, limanı halka açmak istediklerini belirtti.

  03-05-2018 18:13 tarihinde yüklendi.