Son Haberler:

  Seatrade Cruise Global'da Türkiye Standı Kurulacak

  Dünya Kruvaziyer sektörünün en büyük buluşması Seatrade Cruise Global Fuarı, 5-8 Mart 2018 tarihlerinde ABD Fort Lauderdale-Florida’da düzenleniyor.

  Fuarda Türkiye standı da kurulacak. 75 metrekarelik Türkiye standını İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi ve Türkiye Cumhuriyeti Washington Büyükelçiliği Kültür ve Turizm Müşavirliği birlikte koordine edecek.

  İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk, Türkiye standının koordinasyon görevini en iyi şekilde yerine getireceklerini söyledi.

  Geçen yıl fuara 113 farklı ülkeden 11 bin ziyaretçinin geldiğini ve 700’ün üzerinde katılımcının yer aldığını hatırlatan Öztürk, bu yıl Türkiye standında İMEAK DTO İzmir Şubesi standı dahil toplam 8 katılımcı kurum/firmanın yer alacağını da sözlerine ekledi.

  Öztürk, “Fuar süresince ülkemizin ve bölgemizin kruvaziyer turizmi için sunduğu fırsatları ve limanlarımızı tanıtacağız. Kruvaziyer firmalarının üst düzey yöneticileri ve limanlarla görüşmeler gerçekleştireceğiz” dedi.

  GEMİLER ROTALARINI TEKRAR TÜRKİYE’YE KIRACAK

  Geçen yıl dünyanın en popüler kruvaziyer limanı olan Miami Limanı ile İzmir Limanı’nın kardeş liman anlaşması imzaladığını hatırlatan Yusuf Öztürk, ‘’Kruvaziyer hem şehirlere kazandırıyor hem ülke tanıtımına büyük katkıda bulunuyor. Gösterdiğimiz çabalar sonucunda 2020 yılından itibaren kruvaziyer gemileri yeniden Türk limanlarına çekeceğimize inanıyoruz” diye konuştu.

  01-03-2018 13:22 tarihinde yüklendi.