Son Haberler:

  İTÜ DEFAMED'in 51. Genel Kurulu Yapıldı

  İTÜ Denizcilik Fakültesi (YDO) Mezunları Derneği’nin 51. Dönem Olağan Genel Kurul Toplantısı yapıldı.

  28 Nisan 2018 tarihinde Kozyatağı Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda düzenlenen Genel Kurula İMEK Deniz Ticaret Odası’nın yeni Başkanı Tamer Kıran, Türkiye Denizcilik Federasyonu Başkanı Erkan Dereli, DEFAV Başkanı İlker Meşe gibi sektörün önde gelen temsilcileri katıldı.

  Genel Kurul öncesi İTÜ DEFAMED’in Başkanı ve 51. Döneminde de Başkanlığa aday olan Baybora Yıldırım, mikrofonlarımıza konuştu.

  İTÜ DEFAMED’in 51. Genel Kurulu saygı duruşu ve istiklal marşı ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Divan Kurulu seçildi. Yapılan oylama ile GEMİMO Başkanı Feramuz Aşkın Divan Başkanı, Kapt. Cengiz Karabüber Divan Başkan Yardımcısı ve Katip Üye ise Cavit Memişoğlu olarak belirlendi.

  ’’TEK HEDEF, EĞİTİMİN KALİTESİNİ ARTIRMAK’’

  İMEAK Deniz Ticaret Odası Başkanı Tamer Kıran kürsüye gelerek konuşma yaptı. Başkan Kıran, konuşmasında eğitimin önemine değindi.

  İMEAK DTO Başkanı Tamer Kıran konuşmasını, İTÜ DEFAMED’e yeni döneminde başarılar dileyerek sonlandırdı.

  Bu arada genel kurulda söz alan Nejat Dikici, İTÜ DEFAMED’in 2016-2018 yıllarını kapsayan gider bilançolarıyla ilgili bir eleştiri yaptı. Nejat Dikici’nin konuşması salonda ufak çaplı bir gerginliğe neden oldu.

  Daha sonra, çalışma raporu, mali rapor ve denetleme raporu okundu ve oylamaya sunuldu. Oy birliği ile 50. Dönem çalışma, mali ve denetleme raporu aklanmış oldu. Ardından Muhammen Bütçe tetkik edilerek onaylandı.

  Son olarak ise, yeni yönetim ve denetim kurullarının seçimi yapıldı.

  Yönetim Kurulu Asil Üyeleri; Ahmet Baybora Yıldırım, Umut Çınar, Alper Demircan, Kayhan Altuğ, Ayşe Aslı Başak, Nuri Mert Can, Görkem Elmalıpınar, Ali Üstün ve Nuri Koray Kurun oldu.

  Denetim Kurulu Asil Üyeleri ise; Saim Oğuzülgen, Süleyman Savaş ve Cengiz Karabüber oldu.

  Genel Kurul seçiminin ardından İTÜ DEFAMED 50. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Kapt. Baybora Yıldırım kürsüye gelerek teşekkür konuşması yaptı ardından İTÜ DEFAMED Genel Kurul Toplantısı sona erdi.

  28-04-2018 19:16 tarihinde yüklendi.