Son Haberler:

  6. Ulusal Gemi ve Yat Tasarım Yarışması ödülleri verildi

  Ulusal Gemi ve Yat Tasarım Yarışması ödülleri 6. kez sahiplerini buldu.

  2012 yılından bu yana her yıl düzenli olarak Gemi ve Yat İhracatçıları Birliği organizatörlüğünde gemi ve yat ihracatında rekabet sağlayıcı çözümler üretmek ve sektörün geleceği konumundaki öğrencileri sektöre kazandırmak misyonuyla düzenlenen 6. Ulusal Gemi ve Yat Tasarım Yarışmaları'nın ödül töreni 27 Ekim tarihinde Crowne Plaza Asia Hotel’de yapıldı. Törene Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'de katıldı.

  NİHAT ZEYBEKCİ, TUZLA TERSANELER BÖLGESİ’Nİ ZİYARET ETTİ

  Ödül töreni öncesi Nihat Zeybekçi,Tuzla tersaneler bölgesinde Sanmar, Çeksan ve Sedef tersanelerini ziyaret etti.

  Sanmar Denizcilik, Abu Dhabi Port’ta kullanılmak üzere 2 adet, yeni inşa römorkör anlaşması imzalamıştı. Bunlardan ‘Yeniçay VI’ Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ve beraberindeki heyetin kurdela kesimi ile römorkörü gezmesinin ardından hizmet vereceği limana uğurlandı. 

  Bakan Zeybekci, Türkiye Gemi Yat ve İhracatçıları Birliği ile Gemi İnşa ve Sanayicileri Birliği üyeleriyle bir araya geldi ve sektör ile ilgili bilgi alış verişine bulundu.

  6. ULUSAL GEMİ VE YAT TASARIM YARIŞMASI ÖDÜLLERİ VERİLDİ

  Daha sonra 6. Ulusal Gemi ve Yat Tasarımı Yarışması"nın Ödül Töreni’ne geçildi.

  VI. Ulusal Gemi ve Yat Tasarım Yarışması Ödül Töreni'ne Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Gemi ve Yat İhracatçıları Birliği Başkanı Başaran Bayrak, Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi ve sektör temsilceilerinin yanı sıra Holywood aktörü Gerard Depardieu da katıldı.

  ÖDÜL TÖRENİNİN AÇILIŞ KONUŞMASINI BAŞARAN BAYRAK YAPTI

  VI. Ulusal Gemi ve Yat Tasarım Yarışması Ödül Töreni'nin açılış konuşmasını Gemi ve Yat İhracatçıları Birliği Başkanı Başaran Bayrak yaptı.

  Başaran Bayrak’ın ardından sözü Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci aldı.

  Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, bugüne kadar ihracata dayalı büyüme modelini benimsediklerini belirterek, 2017 yılında da bu modeli benimsemenin sonuçlarının alındığını söyledi.

  Bakan Zeybekci konuşmasının ardından, kazanan yarışmacıların ödüllerini takdim edildi.

  48 öğrenci tarafından tasarımı yapılan 23 gemi tasarım projesinin yarıştığı VI. Ulusal Gemi ve Yat Tasarım Yarışması’nda ödüller sahiplerine verildi.

  28-10-2017 16:24 tarihinde yüklendi.