Son Haberler:

  Turizmciler Gözünü Kanal İstanbul'a Dikti

  Kanal İstanbul, turizmcileri heyecanlandırdı.

  Turizmciler, Türkiye'nin en çılgın projesi olan Kanal İstanbul'a gözünü dikti. Projenin İstanbul için yeni bir cazibe merkezi oluşturacak.

  Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Genel Sekreteri Çetin Gürcün, projenin hayata geçmesiyle birlikte İstanbul Boğazı'nın turizm için daha aktif kullanılabileceğini söyledi.

  Gürcün, "Kanal İstanbul'un hayata geçmesiyle birlikte büyük tankerler Boğaz'ı kullanamayacak. Bu hem trafiği azaltacak hem de görüntü kirliliğini önleyecek. Bunun yanı sıra yat ve tekne turları da artacak" dedi.

  Projeyle birlikte kurvaziyer gemilerinin de daha rahat yanaşacağını anlatan Gürcün, "Kurvaziyer turizmindeki artış İstanbul'un turizm gelirine de ciddi katkı sağlar. Çünkü bu gruptaki turist profili normal bir turiste oranla en az 3 kat daha fazla harcama yapıyor" diye konuştu.

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 2011'de 'Çılgın Proje' adıyla tanıttığı Kanal İstanbul'un güzergahını, geçen ay Ulaştırma, Denizcilik Ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan açıkladı.

  Küçükçekmece- Sazlıdere-Durusu koridoru Kanal İstanbul Projesi'nin Karadeniz'den Marmara Denizi'ne bağlantısı olarak tespit edildiğini duyuran Bakan Arslan, güzergahın da yaklaşık 45 kilometre olacağını söyledi.

  26-02-2018 11:47 tarihinde yüklendi.