Son Haberler:

  Oramiral Veysel Kösele istifa etti

  Donanma Komutanı Oramiral Veysel Kösele istifa etti.

  Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın gündemdeki konularla ilgili haftalık olağan basın toplantısında konuyla ilgili açıklama yaptı.

  İbrahim Kalın, "Donanma Komutanı Oramiral Veysel Kösele kendi istek ve arzusu ile istifasını vermiş ve bu istifa dilekçesi işleme konulmuştur. Genelkurmay Başkanlığımızdan aldığım bilgi ile teyit etmek istedim." dedi.

  Son Yüksek Askeri Şura toplantısının ardından Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na rütbe olarak Veysel Kösele'nin atanması bekleniyordu.

  Ancak Kösele'nin yerine alt rütbeden Koramiral Adnan Özbal Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na getirildi.

  Edinilen bilgiye göre Oramiral Veysel Kösele 4 Ağustos tarihinde bir dilekçe ile emekliliğini talep etti ve bu talep de kabul edildi. Veysel Kösele'den boşalan Donanma Komutanlığı koltuğu için ise bir atama henüz yapılmadı.

  YAŞ'ta Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na alt rütbeden atama yapılmasının ardından durumu merak konusu olan Oramiral Veysel Kösele istifa etti.

  Kösele, FETÖ’nün İzmir’deki askeri casusluk kumpasından gözaltına alınıp 5 gün tutuklu kalmıştı. Koramiral rütbesiyle Donanma Komutanı olan Kösele, 2015’te oramiralliğe terfi etmişti.

  18-08-2017 13:12 tarihinde yüklendi.