Son Haberler:

  Cunard, Türkiye’yi rotasından çıkardı

  Kruvaziyer turizmi’nde iptaller yaşanmaya devam ediyor.

  Türkiye’deki siyasi ortamın, turizm sektörü üzerindeki etkilerine ilişkin kaygıları devam ederken dünyanın önde gelen gemi tur şirketlerinden Cunard 2017’de güvenlik kaygısı nedeniyle Türkiye limanlarına uğramayacağını duyurdu.

  Los Angeles Times gazetesi, “2017’de bazı gemi gezilerinde Türkiye’yi değil, Arnavutluk’u ziyaret edebilirseniz” başlığı ile verdiği haberinde “Bazı turistik gemiler, güvenlik kaygıları nedeniyle gelecek yıl İstanbul ve diğer Türk limanlarına uğramayacak” turistlerin Türkiye yerine Yunanistan veya Arnavutluk’u tercih edeceğini yazdı.

  Tümü Carnival şirketine ait Cunard, P&O Cruises ve Hollanda America şirketlerinin 2017 yılında Türkiye limanlarından uzak durma planlarını açıkladıklarını ele alan gazeteye göre, Cunard tarafından yapılan açıklamada “Cunard, Birleşik Kraliyet Dışişleri Bakanlığınca verilen tavsiye dahil çeşitli kaynakları dikkate alarak Türkiye’yi 2017’deki tüm gezi programlarından çıkarma kararını verdi” denildi.

  NORWEGIAN, OCEANIA VE REGENT’DE TÜRKİYE’YE UĞRAMAYACAK

  2017 tatillerine ilişkin rezervasyonları yapmış olan bir müşterinin sosyal medyada Cunard’ın iptal kararından duyduğu “hayal kırıklığını” dile getirdiğine dikkat çekilen haberde Norwegian, Oceania ve Regent şirketlerinin de Türkiye’yi dahil eden 2017 gezi programlarını iptal ettiği anımsatıldı.

  LaTimes, ABD Dışişleri Bakanlığınca 29 Ekim’de yapılan seyahat uyarısına gönderme yaptıktan sonra turistik gemi şirketlerinin kararlarının İstanbul’da 44 kişinin ölümüne yol açan son bombalı saldırı öncesi alındığını da belirtti.

  19-12-2016 12:30 tarihinde yüklendi.