Son Haberler:

  Global Ports, Havana Limanı İçin Anlaşma İmzaladı

  Global Yatırım Holding'in bağlı ortaklığı Global Liman İşletmeleri, Havana Kruvaziyer Limanı'nın işletilmesine yönelik "Aries S.A" ile 15 yıllık bir anlaşma imzaladı.

  Global Yatırım Holding'in bağlı ortaklığı Global Liman İşletmeleri (Global Ports) Havana Kruvaziyer Limanı'nın işletilmesine yönelik Küba'da "Aries S.A" ile 15 yıllık bir anlaşma imzaladı.

  Global Yatırım Holding'den Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamada şöyle denildi:

  "Şirketimizin bağlı ortaklığı Global Liman İşletmeleri A.Ş. (Global Ports Holding), Amerika kıtasında Karayipler odaklı büyüme stratejisinin ilk adımı olarak Havana Kruvaziyer Limanı'nın işletilmesine yönelik olarak Küba'da 'Aries S.A' ile 15 yıllık bir Anlaşma imzalamıştır.

  Bu anlaşma, Küba'nın söz konusu limana ve Havana'daki turizm altyapısına yaptığı yatırımların bir parçası olarak değerlendirilmektedir. Mevcut kapasitesi ile aynı anda 2 gemiye hizmet verebilen limana gelen yolcu sayısı 2017 yılında yıllık yüzde 156 artışla yaklaşık 328 bin olarak gerçekleşirken, yolcu sayısının 2018 yılında 500 bin seviyesinin üzerinde gerçekleşmesi beklenmektedir.

  Küba'nın limana ve çevresine yapmakta olduğu ciddi yatırım programı sonrasında limanın kapasitenin 2024 yılında 6 gemiye çıkması planlanmakta olup, yolcu kapasitesinin de bu doğrultuda ciddi ölçüde artması beklenmektedir." 

  22-05-2018 19:41 tarihinde yüklendi.