Son Haberler:

  Konyaaltı Projesi 19 Ocak’ta ihaleye çıkıyor

  Konyaaltı Projesi yeniden ihaleye çıkıyor.

  Antalya Büyükşehir Belediyesi, 6 kilometre uzunluğundaki Konyaaltı Sahili’ne uygulanacak dünya çapındaki projeyi, 19 Ocak 2017 Perşembe günü yeniden ihaleye çıkarıyor.

  İHALE CANLI YAYINLANACAK

  17 Kasım Perşembe günü gerçekleşen ilk ihaleye katılım olmamıştı. Konyaaltı'nı dünyanın konuştuğu bir cazibe merkezi haline getirecek projenin ihalesi, 19 Ocak 2017 Perşembe günü saat 15.00'de Büyükşehir Belediyesi Yeni Hizmet Binası Encümen Toplantı Salonu'nda yapılacak. Antalya'nın geleceğine yön verecek dev proje ihalesi, belediye web sitesinden canlı olarak yayınlanacak.

  Kapalı teklif usulü ile yapılacak ihale, projenin hazırlanan idari ve teknik şartname hükümleri doğrultusunda inşasını, 29 yıl süre ile artırıma esas yıllık bir bedel karşılığı işletilmesini ve süre sonunda bedelsiz olarak Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne devredilmesini kapsıyor.

  TAHMİNİ YATIRIM MALİYETİ 130 MİLYON TL

  İhalede, Konyaaltı Varyantından itibaren, limana kadar olan tüm sahili kapsayan projenin tahmini toplam yatırım bedeli 129 milyon 471 bin 934 TL olarak tespit edildi.

  Artırıma esas yıllık işletme bedeli ise 6 milyon 100 bin lira, artı KDV olarak belirlendi. İşletme bedeli, ihaleyi kazanan yüklenici firma tarafından şartnameye göre 3 yıllık peşin olarak ödenecek. Ayrıca işletmeden elde edilecek yıllık gayri safi hasılattan yüzde 1 artı KDV'lik pay da belediyeye ödenecek. İşin süresi ise yer teslimi tarihinden geçerli olmak üzere yapım süresi dahil 29 yıl olacak.

  ANTALYA’NIN DEĞERİNE DEĞER KATACAK

  Projede; yeşil alanlar denize kadar kesintisiz ulaşacak, vatandaşlar için sahil, önünde hiçbir engel ve duvar olmayacak şekilde düzenleniyor. Antalyalıların ve her yıl şehri ziyarete gelen on milyonlarca turistin en iyi şekilde faydalanacağı Konyaaltı, bir dünya projesi olarak Antalya'nın değerine değer katacak. 

  29-12-2016 16:52 tarihinde yüklendi.