Son Haberler:

  Coscocs, tersane alımlarına devam ediyor

  Şubat 2016 tarihinde China Shipping ile Cosco'nun birleşmesi ile kurulan ve dünyanın en büyük ticari filosuna sahip olan COSCOCS, iştirakindeki tersaneleri bir çatı altında topluyor.

  Daha önce iştiraki olan şirketlerdeki 13 tersaneyi tek çatı altında toplayan COSCOCS, iştiraki olan Singapur merkezli Cosco Corporation Limited'in sahip olduğu tersaneleri de satın alıyor.

  NANTONG VE DAILAN TERSANELERİNİ SATIN ALIYOR

  COSCOCS, iştirakinin sahip olduğu Nantong ve Dalian tersanelerini satın alarak operasyonlarını ve yönetimini merkezden yönetecek.

  Satın alma işlemlerinin başlatıldığını açıklayan COSCOCS, bu satın almaların devam edeceğini belirterek satın almaların yönetimi merkezileştirme planının bir parçası olduğunu belirtti.

  2016 yılının sonlarında COSCOCS, tüm gemi inşa varlıklarını COSCO Shipping Heavy Industry bünyesinde birleştirme kararı aldığını açıkladı.

  13 TERSANEYİ BÜNYESİNE EKLEDİ

  COSCO Shipping Heavy Industry, kurulduktan sonsa 13 tersaneyi bünyesine kattı. Çin'in en büyük gemi inşa şirketi olmayı hedefleyen COSCO Shipping Heavy Industry, şuanda Çin'in en büyük üçüncü gemi inşa şirketi.

  COSCO CORPORATION, 2016’YI ZARARLA KAPATTI

  Cosco Corporation Limited ise, 2015 ve 2016 yılını zararla kapattı. 2015 yılında 695.2 milyon dolar zarar açıklayan şirket 2016 yılında aldığı önlemlerle bu rakamı yüzde 10 düşürdü. 

  27-02-2017 15:25 tarihinde yüklendi.