Son Haberler:

  IUMI Hanjin’in iflası sigorta piyasasını da etkiledi

  Güney Koreli Hanjin Shipping'in 2016 ağustos ayında iflas ettiğini açıklaması nedeniyle konteyner tedarik zincirinde ciddi gecikmeler meydana geldi ve operasyonlar ertelenmek zorunda kaldı.

  Özelikle Asya-ABD güzergahında bu olumsuzluklar daha da etkili oldu ve kargo sigortası pazarında sarsıntılara sebep oldu.

  Uluslararası Deniz Sigortacılığı Birliği, yayınladığı son raporunda Hanjin'nin gemilerinin çoğunun yüklerini boşalttığı bildirildi.

  SİGORTA ŞİRKETLERİ POLİÇE KAYIPLARI YAŞADI

  ‘’Hanjin'in iflasının ardından sigorta şirketleri önemli poliçe kayıpları yaşadı. Bunun nedeni Hanjin'in geniş bir ağa sahip olması’’ denildi.

  Hanjin'in iflasının bugüne kadar yansıyan etkilerini sadece buz dağının görünen kısmı olarak nitelendirdi ve '’Geçtiğimiz haftalarda gemilere finansman sağlayan bankaların ticaret kayıplarını inceledik. Ayrıca büyük konteyner hatlarının Hanjin iflası ardındaki finansal zorluklarını da inceledik.

  ‘’HANJIN’IN İFLASI 2017 YILINDA DA HİSSEDİLECEK’’

  Özellikle bankalarla olan ilişkilerinin nasıl değiştiğini gözlemledik. 2016 yılı konteyner nakliye piyasası için karışık bir yıl oldu. 2017 yılının daha durağan geçmesini, piyasaların daha stabil olmasını bekliyoruz. Ancak Hanjin'in iflasının etkileri 2017 yılında da hissedilecek.'’ ifadeleri raporda yer aldı. 

  30-12-2016 12:05 tarihinde yüklendi.