Son Haberler:

  TCG Anafartalar Denizaltısı Düşmana Korku Salıyor

  Türk Silahlı Kuvvetleri'nin gözbebeği Donanma Komutanlığı bünyesinde yer alan 'TCG Anafartalar Denizaltısı', su altında üstün savaş gücü ile adeta düşmana korku salıyor.

  Donanma Komutanlığı'nda bir çok zorlu operasyon, Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde konuşlu bulunan birlikte yürütülüyor. Donanma Komutanlığı bünyesinde bulunan ve donanımı ile dikkat çeken TCG Anafartalar Denizaltısı, sahip olduğu teknik ekipman ve personel gücü ile düşmana korku salıyor. Preveze sınıfında yer alan 'TGC Anafartalar'da 9 Subay, 30 Astsubay, 2 Uzman Erbaş ile 3 Erbaş görev yapıyor.

  150 METREKARELİK ALANDA EN GİZLİ GÖREVLER

  Donanma Komutanlığı bünyesinde yer alan Denizaltı gemileri faaliyetlerini, suyun metrelerce altında en gizli şekilde yürütüyor. Denizaltında bulunan torpido ve güdümlü mermiler dosta güven veriyor. Denizaltı personeli, 1.5 yıllık zorlu bir eğitim sürecinin ardından göreve başlayabiliyor. Denizaltına görev yapan personel, denizaltında kaldığı sürece tüm ihtiyaçları için yaklaşık 150 metrekarelik alanı kullanıyor. Personelin tamamının aynı anda yemek yemesi, aynı anda uyuması ise mümkün olmuyor. Personel bu tarz ihtiyaçlarını nöbetleşe gideriyor.

  TCG Anafartalar denizaltısında görevli Deniz Binbaşı Engin Ak ise, 100 yılı aşkın bir denizaltı kültüründe, denizaltı filosuna sahip olmanın önemli olduğunu söyledi.

  TCG Anafartalar Denizaltısı, sık sık savaş ve yangına karşı tatbikat yapıyor.

  Gerçekleştirilen her tatbikatta personel gücünü ölçmüş oluyor.

  16-01-2018 12:36 tarihinde yüklendi.