Son Haberler:

  UDH Bakanı Ahmet Arslan, açıklamalarda bulundu

  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Anadolu Ajansı’nın Editör Masası canlı yayınında açıklamalarda bulundu.

  Bakan Ahmet Arslan, 1915 Çanakkale Köprüsü ihalesi için 24 firmanın şartname aldığını açıkladı.

  Ahmet Arslan’ın açıklamalarına göre, şartname satın alan firmalar neredeyse yarı yarıya Türk ve yabancı firmalar. Yabancı firmalar arasında Çinliler, Japonlar, Koreliler, İtalyanlar ve Türkiye’de ve Yurt dışında iş yapmış çok büyük firmalar yer alıyor.

  Bakan Arslan, ‘’Şartname satın alanların öngörüleriyle hareket edersek, 4-5 grubun teklif vereceğini düşünüyoruz, daha da artabilir. Yarın teklifleri alacağız." dedi.

  ‘’15 TEMMUZ ŞEHİTLER KÖPRÜSÜ’NDE SERBEST GEÇİŞ BAŞLAYACAK’’

  Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ne de değinen Arslan, "Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde serbest geçiş sistemini hayata geçirdikten sonra insanların hayatı kolaylaştı. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde de aynı uygulamayı bu sene içinde hayata geçireceğiz." Diye konuştu.

  AHMET ARSLAN, KANAL İSTANBUL PROJESİ’NE DE DEĞİNDİ

  Bakan Arslan’ın gündeminde Kanal İstanbul Projesi’de vardı.

  Kanal İstanbul Projesi'nde şehircilik anlamında özellikle orman, sulak alanlar, tarım alanları ve etkileşen alanların da dikkate alındığı 5 güzergahla ilgili çalışmalarda son aşamaya gelindiğini açıkladı.

  25-01-2017 14:16 tarihinde yüklendi.