Son Haberler:

  Kardak kayalıklarında hareketli dakikalar

  Türk karasularını ihlal eden Yunan güçleri ile Türk sahil güvenlik ekipleri arasında yaşanan hareketli anlar görüntülendi .

  Muğla’nın Bodrum ilçesi açıklarında Kardak kayalıklarında hareketli dakikalar yaşandı.

  Yunan güçleri Kardak kayalıkları bölgesinde Türk karasularını ihlal etti. Türk sahil güvenlik ekipleri de duruma müdahale etti.

  Görüntülerde Yunan sahil güvenlik botunun Kardak kayalıkları arasından hızla Türk karasularını ihlal ederek Çavuş Adası yakınlarına kadar geldiği görülüyor.

  TÜRK SAHİL GÜVENLİK EKİPLERİ TELSİZLE UYARDI

  Durumu gören Türk sahil güvenlik ekipleri, "Burası Türk Sahil Güvenlik Komutanlığı. Şu an Türk karasularındasınız. Burayı lütfen terk edin." anonsu ile Yunan botunu derhal Türk karasularını terk etmesi için uyarıyor.

  Bu uyarılara rağmen ihlal ettiği sularda gezinmeyi sürdüren Yunan güçleri ile Türk sahil güvenlik ekipleri arasında yaklaşık 15 dakika hareketli anlar yaşandı.

  Hareketlilik, Yunan sahil güvenlik güçlerinin bölgeden çıkarılmasıyla sona erdi.

  TÜRK SAHİL GÜVENLİK KARDAK KAYALIKLARININ ARKASINA GEÇTİ

  Öte yandan Bodrum ilçesine 3,8 mil mesafedeki Kardak kayalıklarına yakın bölgede konumlanan Türk sahil güvenlik ekipleri, adanın arka tarafından dolaşarak periyodik şekilde devriye nöbetine devam ediyor.

  TCSG-72 Nolu sahil güvenlik botu, Sabah saatlerinden bu yana Kardak kayalıklarının arka kısımlarından geçerek Turgutreis-Gümüşlük arasında yarım saatlik aralıklarla dolaşıyor.

  Sahil güvenlik ekiplerinin devriyesi sırasında bir Yunan sahil güvenlik botu da Kardak'ın arkasındaki kayalıkların bulunduğu alanda bekleyişini sürdürüyor.

  07-02-2017 11:56 tarihinde yüklendi.