Son Haberler:

  Göç olaylarında yüzde 95 azalma gözlendi

  Türk Deniz Kuvvetleri, Düzensiz Göç ile Mücadeleye ilişkin açıklama yaptı.

  Yapılan açıklamada, Sahil Güvenlik Komutanlığınca yürütülen faaliyetlere destek amacıyla Türk Deniz Kuvvetleri tarafından 11 Mart tarihinden itibaren Ege Denizinde Düzensiz Göç ile Mücadele faaliyetlerine başlandığını bildirdi.

  Türk Deniz Kuvvetlerine ait Tuzla Sınıfı Karakol Gemileri ile Ege Denizi'nde düzensiz göçün yoğun olarak yaşandığı bölgelerde karakol icra edildiği belirtildi.

  Çanakkale, İzmir ve Dalaman'da konuşlu deniz helikopterleri ve deniz karakol uçakları ile uçuş icra edilerek keşif-gözetleme faaliyetlerine destek sağlandığı belirtilen açıklamada, Ege Denizinde su üstü radarları ve elektro optik kameralar ile tarama yapıldığı ve gözetleme sistemleri ile sürekli olarak tanımlanmış deniz resmi oluşturulduğu kaydedildi.

  Ayrıca Türk Deniz Kuvvetleri'nden yapılan açıklama göre, '’Ege Denizi'nde yaşanan düzensiz göç olaylarında yaklaşık yüzde 95 oranında azalma olduğu gözlemlenmektedir. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından Düzensiz Göç ile mücadele faaliyetlerinde Sahil Güvenlik Komutanlığına sağlanan desteğe etkinlikle ve kararlılıkla devam edilmektedir.' denildi. 

  29-12-2016 16:09 tarihinde yüklendi.