Son Haberler:

  Çeşme kıyılarındaki petrol, 4 ayda temizlendi

  18 Aralık 2016 tarihinde LADY TUNA isimli geminin Çeşme'nin Pırasa Adası önündeki kayalıklara oturarak yakıt tanklarından sızan fuel-oil nedeniyle meydana gelen deniz kirliliği, 130 personel ile 4 ay süren çalışmalar sonucu tamamlandı.

  LADY TUNA isimli balık taşıyıcı geminin yakıt tankında yırtık oluşması sebebiyle, tonlarca yakıt denize sızdı.

  MOST Deniz Temizlik Şirketi kazazede geminin etrafında kirliliğe karşı müdahale ederken, MARE Deniz Temizlik Şirketi ise Çeşme kıyılarında ulaşan yakıtı temizlemeye çalıştı.

  Geminin kayalıklara oturduğu bölgeden yaklaşık 10 km uzaklıkta bulunan Çeşme Körfezi Ilıca oteller bölgesi, Ilıca Balıkçı Barınağı, Paşalimanı ve Şifne koyunda deniz yüzeyinde yüzen ve kayalıklar arasına sıkışan, kıyı yapılarını kirleten petrol tabakaları tespit edilerek, temizlik ve rehabilitasyon çalışmalarına başlandı.

  Mare Deniz Temizlik Şirketi tarafından 19 Aralık 2016 tarihinde başlayan temizlik çalışmaları, 15 uzman ve 115 işçi toplam 130 personel ve yeterli donanım ile aralıksız devam etti.

  Zarar Tespit Komisyonu’nu yerinde yapmış olduğu inceleme ve temizliğin bitirildiğinin onayını vermesiyle bahse konu bölgeler sezona açılmadan önce temizlik çalışmaları tamamlandı.

  Mare Deniz Temizlik Şirketi, temizlik çalışmalarını tamamlamasına rağmen, sonradan ortaya çıkabilecek herhangi bir kirlilik bildirimine karşı, 6 kişilik uzman personel ve yeterli miktarda ekipman ile bölgede hazır halde bekletiliyor.

  16-05-2017 13:43 tarihinde yüklendi.