Son Haberler:

  Sahil Güvenlik Komutanlığı 36 Yaşında

  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sahil Güvenlik Komutanlığı'nın 36. Kuruluş Yıl Dönümünde mesaj yayımladı.

  Soylu mesajında, sorumlulukları, tıpkı görev yaptıkları masmavi denizler gibi uçsuz bucaksız olan Sahil Güvenlik Komutanlığının kuruluşunun 36. yıl dönümünün heyecan ve gururu içinde olduklarını belirtti.

  Ülkenin kıyılarındaki ve denizlerindeki güvenlik sorumluluğunun, hem nitelik hem de nicelik açısından dünyadaki diğer ülkelere göre oldukça fazla olduğuna işaret eden Soylu, Türkiye'nin üç tarafının denizlerle çevrili olması bir yana, bu denizlerin doğu ve batı arasındaki ana geçiş güzergahları üzerinde bulunmasının meseleyi çok farklı boyutlara taşıdığını bildirdi.

  Bakan Soylu, uyuşturucu, tarihi eser, sigara, alkol ve hatta insan başta olmak üzere akla gelebilecek, kaçakçılığı yapılan her şeyin, denizlerden geçişinin, beyaz üniformalı vatan evlatlarının sorumluluğunda olduğuna da dikkat çekti.

  Soylu, dayandığı köklü gelenek ve kültür bakımından yüzyıllara varan bir geçmişe sahip Sahil Güvenlik Komutanlığı'nın kuruluşunun 36. yıl dönümünü kutlayarak, kuruma emeği geçen herkesi sevgi ve saygıyla selamladığını belirtti.

  18-06-2018 14:05 tarihinde yüklendi.