Son Haberler:

  Ahmet Arslan'a Fahri Doktora Unvanı Verildi

  Piri Reis Üniversitesi'nce Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'a fahri doktora tevdi edilmesi dolayısıyla tören düzenlendi.

  Törene; İstanbul Valisi Vasip Şahin, PRÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Metin Kalkavan, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşarı Suat Hayri Aka, Müsteşar Yardımcısı Ahmet Selçuk Sert, Tuzla Kaymakamı Ali Rıza Çalışır, Tuzla Belediyesi Başkanı Şadi Yazıcı, İMEAK DTO Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran DTO Meclis Başkan Yardımcısı Kenan Turkantos, Başkan Yardımcıları Şadan Kaptanoğlu, Recep Düzgit, Piri Reis Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Osman Kamil Sağ, çok sayıda öğretim görevlisi ve öğrenciler katıldı.

  Fahri doktor unvanı tevdi edilen Bakan Arslan'ın cübbesini Taner Berksoy, eşi Habibe Berksoy, PRÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Metin Kalkavan ve PRÜ Rektörü Oral Erdoğan birlikte giydirdi. Arslan Bakanlıkta görev yapanlar arasında çok sayıda denizci bulunduğunun altını çizdi.

  Bakan Arslan, aldıkları sorumlulukla 15 yıldır denizle barışık bir gelişme ve kalkınma stratejisi izlediklerine dikkati çekti.

  Arslan, Türk Deniz Ticaret Filo kapasitemizin 15 yılda dünya denizcilik filosuna göre yüzde 75 daha fazla büyüdüğünü ifade etmek isterim." diye konuştu.


  24-05-2018 18:27 tarihinde yüklendi.