Son Haberler:

  Çanakkale Boğazı'nı Yüzerek Geçtiler

  '2018 Troya Yılı' etkinlikleri kapsamında İngiltere'nin The Telegraph gazetesi yazarlarından Alex Preston, Outdoor Swimming Dergisi yazarları Adrian Snodgrass ve Simon Mourie, Çanakkale Boğazı'nı yüzerek geçti.

  Kentin tanıtım çalışmaları kapsamında Çanakkale'ye gelen Alex Preston, Adrian Snodgrass ve Simon Mourie için Çanakkale Valiliği koordinasyonunda yüzme programı hazırladı.

  Özel bir turizm şirketinin organizasyonuyla gerçekleştirilen etkinlikte Çanakkale Boğazı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığından alınan izinle çift yönlü olarak transit gemi geçişlerine kapatıldı.

  Sabah saatlerinde Eceabat sahilinden denize giren Alex Preston, Adrian Snodgrass ve aynı zamanda SwimTrek firmasının sahibi olan Simon Mourie, Çanakkale Boğazı'nı yüzerek geçti.

  Yaklaşık 1 saat 20 dakikada Çanakkale önlerine gelen Preston, Snodgrass ve Mourie, Çanakkale Yat Limanı önündeki iskeleden karaya çıktı.

  Etkinlik Koordinatörü Ahmet Çelik, '2018 Troya Yılı' etkinliklerinin en önemlilerinden birinin hayata geçirildiğini söyledi.


  The Telegraph gazetesi yazarlarından Alex Preston ise Çanakkale'de bulunmaktan ve tüm dünyanın tanıdığı Çanakkale Boğazı'nı yüzerek geçmekten dolayı çok mutlu olduğunu söyledi.

  Preston, Snodgrass ve Mourie daha sonra çıkış noktasında hatıra fotoğrafı çektirdi.

  06-06-2018 17:13 tarihinde yüklendi.