Son Haberler:

  İMEAK DTO'nun Yeni Kaptanı Tamer Kıran Oldu

  İMEAK Deniz Ticaret Odası Genel Kurulu, 8 Nisan Pazar günü Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde yapıldı.

  11 aylık seçim süreci yaşanan İMEAK DTO’da yeni Başkan Tamer Kıran oldu.

  Sabah 9:00’da başlayan oy verme işlemi 17:00 itibariyle son buldu. Oldukça yoğun katılımın yaşandığı Genel Kurul seçimlerinde oyların yüzde 56'sını mavi liste ile Tamer Kıran aldı. Beyaz liste ile seçime giren Metin Kalkavan ise oyların yüzde 44'ünü aldı.

  48 meslek komitesinden mavi liste ile yarışan Tamer Kıran 30, beyaz liste ile yarışan Metin Kalkavan ise 16 meslek komitesi kazandı. 2 meslek komitesinden çıkan tek listeden ise 5 kişi seçildi.

  Mavi listeden 75, beyaz listeden ise 39 üye, İMEAK DTO Meclisi'ne seçildi. Metin Kalkavan, bin 818 oy alırken, Tamer Kıran ise 2 bin 300 oy alarak, İMEAK Deniz Ticaret Odası'nın yeni Yönetim Kurulu Başkanı oldu.

  Seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından İMEAK DTO’nın yeni başkanı Tamer Kıran ilk açıklamasını DenizHaber.TV'ye yaptı.

  Seçim itibariyle artık mavi ve beyazı kaldırıyoruz diyen Tamer Kıran, birlik ve beraberlik vurgusu yaptı.

  Yaklaşık 8 ay önce başkan adaylığını açıklayan Tamer Kıran; Salih Zeki Çakır, Recep Düzgit, Şadan Kaptanoğlu'nun desteğini alarak Hepimizin Odası Hareketi adı altında seçim çalışmalarına başlamıştı.

  2004 yılından itibaren İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Asil Üyesi olarak görevini sürdüren Kıran, Deniz Ticaret Odası'nın yeni başkanı seçildi.

  Oy sonuçlarının açıklanmasından sonra, 'Hepimizin Odası Hareketi' destekçileri büyük bir sevinç yaşadı.

  İMEAK Deniz Ticaret Odası'nın yeni Yönetim Kurulu, 13 Nisan'da düzenlenecek toplantıyla Deniz Ticaret Odası'nda belirlenecek. 

  10-04-2018 13:19 tarihinde yüklendi.