Son Haberler:

  Kabataş'ta 'Martı Projesi' Devam Ediyor

  Kabataş'ta martı şeklinde olması nedeniyle kamuoyunda "Martı Projesi" olarak bilinen Kabataş Meydan Düzenlemesi ve Transfer Merkezi Projesi inşaatı, yeni ihalesinin yapılmasıyla birlikte kaldığı yerden devam ediyor.

  İstanbul'un trafiğini rahatlatmayı hedefleyen ve bir süre önce ara verilen Kabataş'taki Martı projesi, "İstanbul Geneli Yol, Tünel ve Köprülü Kavşak Tamamlama İnşaatı” adıyla 25 Nisan'da yeni ihalesi yapılan projenin, 4 Mayıs'ta yer teslimi yapıldı.

  Projenin İstanbul Üstyapı İnşaat ve Ticaret A.Ş. ve İspa İnşaat ve Sanayi Pazarlama A.Ş. iş ortaklığında yapılacağı öğrenildi.

  Mimar Hakan Kıran tarafından 2005 yılında tasarlanan projeye daha sonra metro ilavesi kararı verilerek 28 Temmuz 2016 yılında başlanmıştı.

  Proje kapsamında yaklaşık 90 bin metrekarelik alanın yeniden düzenlenmesi planlanıyor. Projede deniz otobüsü, vapur ve deniz otobüsü iskeleleri yenilenecek.Projede otomobillerin geçtiği yol, yer altına alınıp tüm entegrasyon bu alanda sağlanacak. Proje ile Kabataş İskelesi, Kabataş-Taksim füniküler hattı ve yapımına başlanan Mahmutbey-Kabataş metro hattı entegre olacak.

  14-05-2018 13:34 tarihinde yüklendi.