Son Haberler:

  Arkas Lojistik, filosunu büyütmeye devam ediyor

  Arkas Lojistik, filosuna 2.5 milyon Euro’luk yatırım yaptı.

  Renault Trucks ile iş birliğini tercih eden Arkas Lojistik, 30 adet Renault Trucks T460 çekiciyi teslim aldı. Yeni araçlar filonun ilk Euro 6 normundaki araçları oluyor.

  Arkas Lojistik ve Renault Trucks üst düzey yöneticilerinin katılımı ile yeni araçların teslim töreni yapıldı.

  Törene, Arkas Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Lojistik Hizmetleri Grup Başkanı Diane Arcas, Arkas Holding Lojistik Hizmetleri Grup Başkan Yardımcısı Mustafa Çiper, Arkas Lojistik Genel Müdürü Onur Göçmez ile Renault Trucks adına Renault Trucks Türkiye Genel Müdürü Sebastien Delepine, Renault Trucks Satış Direktörü Ömer Bursalıoğlu, Volvo Finansal Hizmetler Satış Müdürü Taygun Gündoğdu katıldı.

  ‘’YENİ ÇEKİCİLERLE FİLO ARAÇ SAYIMIZ 500’E YAKLAŞTI’’

  Arkas Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Lojistik Hizmetleri Grup Başkanı Diane Arcas törende yaptığı konuşmada, ‘’Yeni çekicilerle ile filo araç sayılarının 500’e yaklaştığını Arkas Lojistik olarak 2016 yılında küresel ekonomide yaşanan belirsizlikler ve yavaşlamaya rağmen dolar bazında yüzde 15, TL bazında ise yüzde 31 oranında karlılıklarını arttırdıklarını söyledi.

  ‘’2017 YILINI BÜYÜME İLE KAPATMAYI PLANLIYORUZ’’

  Diane Arcas, “2017 senesini de dolar bazında yüzde 15 civarında büyüme ile kapatmayı planlıyoruz. Hedefimiz yurt içinde konteyner taşımacılığı, komple kamyon taşıması, dağıtım lojistiği, proje taşımacılığı, uluslararası deniz taşımacılığı, demiryolu gibi faaliyet gösterdiğimiz tüm alanlarda büyümeye devam etmek’’ diye konuştu.

  ‘’RENAULT TRUCKS T SERİSİ YAKIT TASARRUFUNDA LİDER’’

  Arkas Lojistik’in ilk Euro 6 çekicileri yine Renault Trucks

  Renault Trucks adına açıklamada bulunan Renault Trucks Türkiye Genel Müdürü Sebastien Delepine ise; “Arkas Lojistik’e ilk Euro 6 araçlarını teslim ediyoruz. 30 adetlik yeni alımlarında yine ADR’li Renault Trucks T serisi çekicilerimizi tercih ettiler. Renault Trucks T serisi, hepinizin bildiği gibi yakıt tasarrufunda lider. Geçen sene Arkas Lojistik’e ilk ADR’li 30 adet çekicilerini teslim etmiştik. Dolayısıyla bu yeni alımlarıyla ADR’li araç sayılarını da 60 adete yükseltmiş oldular. Bu seçimlerinden dolayı Arkas Lojistik’i ayrıca tebrik ediyor, mevzuatın tam olarak uygulamaya alınması ile ADR araçlarının avantajlarını daha da fazla görebileceklerine inanıyoruz” dedi.

  15-07-2017 14:06 tarihinde yüklendi.