Son Haberler:

  6. Bodrum Uluslararası Optimist Yarışları Sona Erdi

  Muğla'nın Bodrum ilçesinde düzenlenen 6. Bodrum Uluslararası Optimist Yarışları ödül töreniyle sona erdi.

  Türkiye Yelken Federasyonunun faaliyet programında yer alan ve Bodrum Belediyesi Bodrumspor Kulübü Yelken Şubesi'nin ev sahipliğinde İçmeler mevkiinde gerçekleştirilen yarışlar tamamlandı.

  7-11 Mart'ta 21 ülkeden 425 sporcunun katımıyla büyükler ve küçükler olmak üzere 2 sınıfta 5 grup olarak yapılan yarışların sonunda ödül töreni düzenlendi.

  Türkiye'den Can Ertürk'ün birinci olduğu optimist genel sıralamada ilk 10'da 8 Türk sporcu yer aldı. Ülke kupası yarışını Tayland'a kazandıran Jedtavee Yongyuennarn, Alp Namdar'ın ardından optimist genel sıralamada üçüncü oldu.

  Optimist büyük kızlarda Türkiye'den Okyanus Arıkan birinciliği, Yunanistan'dan Gabriela Groenewegen ikinciliği, Elmas Gül Koca ise üçüncülüğü elde etti.

  Türkiye'den Oğuz Önal'ın birinci olduğu küçükler sınıfında Mert Doğan ikinciliğe, Tayland'dan Weka Bhanubandh üçüncülüğe ulaştı.

  İlk üç dereceyi Türk sporcuların elde ettiği küçük kızlarda ise Asya Şakaklı, organizasyonu birinci tamamladı.

  Yarışların genel sıralamasında birinci olan Can Ertürk'e ayrıca yarışların özel kupası, sağ kolundan ameliyat geçirdiği ve buna rağmen

  yarışlara katıldığı belirtilen Umman'dan Malik Al-Qartobi'ye de özel ödül verildi.

  Ödül töreninde yapılan çekilişle sporculara yelken sporunda kullanabilecekleri çeşitli hediyeler de verildi.

  TYF Başkan Vekili Ceyhun Üstüner, organizasyonun önemine değinerek, sporcuları ve antrenörlerini tebrik etti.

  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz bu tür organizasyonların kardeşlik duygularını pekiştirdiğini vurguladı.

  12-03-2018 14:46 tarihinde yüklendi.