Son Haberler:

  Çeşme'de sahil güvenlik gemisi batırıldı

  İzmir'in Çeşme İlçesi'nde, dalış turizmi için TCSG 68 isimli Sahil Güvenlik Gemisi batırıldı.

  12 Temmuz 2016 tarihinde hizmet dışı kalan TCSG 68 adlı Sahil Güvenlik gemisi, İzmir'in Çeşme İlçesi'nde düzenlenen törenle, dalış turizmine hizmet etmesi ve balık yuvası olma amacıyla törenle batırıldı.

  TCSG 68 Sahil Güvenlik gemisinin, Eşek Adası olarak bilinen Kara Ada'ya yakın mesafede, yaklaşık 30 metre derinliğe batırılışına çok sayıda balıkçı teknesi de tanıklık etti.

  Çeşme Kaymakamı Hacı Mehmet Kara törendeki konuşmasında ’’Bu projemiz, inanıyoruz ki, çevre dostu bir proje olacak. Sahil Güvenlik olarak denizlerimizin, sahillerimizin güvenliğini sağlayan TCSG 68 gemimiz, deniz altında canlılara yuva olacak, dalış turizmimize katkı sağlayacak. Böylece ilçemizin turizm potansiyeline katkısı olacak.’’ Dedi.

  'ÇEVRE BİLİNCİNİN BİR NİŞANESİ OLACAK'

  Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç da "Bize emanet edilen gemi, artık denizlerimizde çevre bilincinin, doğa bilincinin bir nişanesi olacaktır.’’ Diye konuştu.

  ÇEŞME’DE SAHİL GÜVENLİK GEMİSİ BATIRILDI

  Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk ise, "Bugünün bir özelliği var. Çok özel bir gemiyi batırıyoruz’’ dedi.

  konuşmaların ardından saygı duruşu ve istiklal marşı okundu. Daha sonra TCSG 68 Sahil Güvenlik gemisi teknelerin siren sesleri arasında derinliklere uğurlandı.

  01-05-2017 15:52 tarihinde yüklendi.