logo

İMEAK DTO Ağustos Ayı Meclis Toplantısı yapıldı

Paylaş:

İMEAK Deniz Ticaret Odası Ağustos ayı Olağan Meclis Toplantısı, Meclis Başkanı Cengiz Kaptanoğlu’nun başkanlığında 10 Ağustos Perşembe günü DTO binasında yapıldı.

Sektörün sorunlarının dile getirildiği ve çözüm arandığı Deniz Ticaret Odası Olağan Meclis Toplantısı’na Deniz Ticareti Genel Müdürü Durmuş Ünüvar’da katıldı.

‘’Denizciliğin daha çok geliştirilmesi için kaynaklarımızın artırılması bakanlığımızın önceliğidir’’ diyerek sözlerine başladı.

‘’DENİZ TURİZMİ ÇALIŞTAYI’NDA ALINAN KARARLAR HAYATA GEÇİRİLİYOR’’

Bodrum’da Ahmet Selçuk Sert başkanlığında düzenlenen Deniz Turizmi Çalıştayı'na da değinen Durmuş Ünüvar, çalıştayda aldığımız kararları hayata geçirmek için çalışmalarımız sürüyor dedi.

’’GEZİNTİ GEMİLERİNE YENİ DÜZENLEME GÜNDEMDE’’

Ünüvar, Deniz turizmine yönelik gezinti gemilerine ilişkin yeni düzenlemelerin bakanlığın gündeminde olduğunu, deniz ticaretiyle ilgili olarak da birincil konunun deniz ticaretinin kolaylaştırılması yönünde olduğunu söyledi.

’’GEMİLERİN BOĞAZDA BEKLEME SÜRELERİ 168 SAATE ÇIKARILDI’’

Deniz Ticareti Genel Müdürü Durmuş Ünüvar, konuşmasında boğazlardan uğraksız geçen gemilerin bekleme süresi 48 saatten 168 saate çıkarıldığını hatırlattı.

Durmuş Ünüvar, gemi adamlarının istihdamı ve gemi adamı eğitiminin kalitesinin artırılacağı yönünde bilgi vererek sözlerini tamamladı.

MECLİS ÜYELERİNİN GÜNDEMİNDE SEÇİM DE VARDI

İMEAK DTO Ağustos ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın gündeminde Kasım ayında yapılacak seçim de vardı.

Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Recep Düzgit, Kasım ayında yapılacak İMEAK DTO Başkanlığı seçiminin hayırlı olmasını diledi.

KENAN TORLAK, BİRLEŞME ÇAĞRISI YAPTI

DTO Meclis Üyesi Kenan Torlak ise, seçim süreci ile ilgili birlik ve beraberlikten güç doğar yorumunda bulunarak birleşme çağrısında bulundu.

CENGİZ KAPTANOĞLU: ORTAK AKILDAN YANAYIM

İMEAK DTO Meclis Başkanı Cengiz Kaptanoğlu’da Kasım ayında yapılacak DTO Başkanlığı seçimi ile ilgili ortak akıl vurgusu yaptı.

’’ETİK KURALLAR ÇERÇEVESİNDE YARIŞACAĞIM’’

İMEAK Deniz Ticaret Odası Başkanı Metin Kalkavan ise, İMEAK Deniz Ticaret Odası Başkanlığı'na aday olduğunu açıklayan Tamer Kıran’a etik kurallar çerçevesinde yarışılacağına dair söz verdi.

‘’HİÇBİRİNİZDEN YAPTIKLARIM İÇİN OY İSTEMİYORUM’’

Keyifli bir yarış olarak seçim sürecini yorumlayan Metin Kalkavan, hiçbirinizden oy istemiyorum dedi.

METİN KALKAVAN, ORTAK AKIL ÇAĞRISINI YORUMLADI

Kalkavan, Cengiz Kaptanoğlu’nun ortak akıl çağrısına da yanıt verdi.

‘’DEVLET DEĞİŞİM İSTİYOR DİYE BİR ŞEY SÖZ KONUSU DEĞİL’’

Metin Kalkavan, İMEAK DTO Yönetim Kurulu Başkanlık seçimi konusunda sözlerini şöyle sürdürdü.